Ropiejko (57) 3-0
Norsesowicz (85) 4-0

Sędziował: Artur Aluszyk
Widzów: 1 500

39 sekund. Tyle czasu potrzebowali Portowcy do zdobycia pierwszej bramki. Dośrodkowanie z rzutu rożnego Tomasza Parzego bez trudności wykorzystał Paweł Skrzypek i głową umieścił piłkę w siatce, obok zaskoczonego bramkarza Leśnika.
Szybko zdobyta bramka sprawiła, że przez następne kilkanaście minut na boisku nie działo się nic ciekawego. Przebudzenie nastąpiło w 23 minucie gdy od strzału Marka Kowala w poprzeczkę zatrzęsła się bramka Tomasza Jędrzejczyka. Po chwili strzału z 10 metrów spróbował Chi-fon. Uderzenie Ferdżiego było jednak zbyt słabe. W 28 minucie Chi-fon znowu stanął przed szansą zdobycia bramki. Tym razem uderzył naprawdę mocno, jednak dobrze ustawiony bramkarz Leśnika złapał piłkę.
W 35 minucie było już 2:0. Górną piłkę w pole karne zagrał Radosław Biliński. Nabiegającego Marka Kowala uprzedził interweniujący bramkarz Leśnika. Tomasz Jędrzejczyk wybił piłkę jednak prosto pod nogi Czarka Przewoźniaka, który strzałem zza pola karnego zdobył bramkę.
W drugiej połowie Marka Kowala zmienił Maciej Ropiejko. Młody napastnik Pogoni już po chwili mógł zdobyć bramkę. Jego strzał głową minął jednak bramkę. Po chwili Chi-fon doskonale zagrał do Ropiejki, jednak piłka po jego uderzeniu znowu nie znalazła drogi do bramki.
Celny okazał się dopiero trzeci strzał Maciej Ropiejki i w 56 minucie Pogoń prowadziła już trzema bramkami. Wiele zasługi przy tej akcji miał Chi-fon, który tuż z przed linii końcowej doskonale dośrodkował w pole karne, gdzie czekał już Ropiejko i uderzeniem głową skierował piłkę do bramki.
- Maciej mógł zdobyć jeszcze trzy bramki w tym spotkaniu, więc trudno żeby nie dostać reprymendy po takim meczu. Jest to młody piłkarz i chwała mu za to, że wykorzystał tą sytuację, która nie była łatwa, natomiast spartaczył sytuację, które powinien strzelić. Maciej praktycznie w każdym meczu coś dla nas ukuwa, dlatego jest dla nas cenny i fajnie, że taki ktoś jest w Pogonipowiedział po meczu trener Mariusz Kuras.
Minutę później Ropiejko zagrał do Czarka Przewoźniaka. Ten mimo ostrego kąta uderzył w światło bramki, jednak piłkę z linii bramkowej wybył obrońca gości. W 77 minucie w ofensywnej akcji pokazał się Filip Kosakowski, który w tym meczu grał na lewej obronie. Kosakowski niczym nie zatrzymywany wbiegł w pole karne i uderzył na bramkę Leśnika. Jędrzejczyk zdołał jednak wybić piłkę.
W 84 minucie długi rajd Ropiejki zostaje przerwany faulem w polu karnym. Sędzia bez wahania wskazał na jedenasty metr. Pierwsze uderzenie Jarosława Norsesowicza zablokował bramkarz gości, dopiero dobitka zapewniła Pogoni czwartą bramkę w tym spotkaniu.
Ostatnie minuty meczu to oblężenie bramki Leśnika, jednak więcej bramek w tym meczu już nie padło.
Pogoń nie przerywa swojej zwycięskiej passy i gładko pokonuje kolejnego rywala, nie tracąc przy tym ani jednej bramki. Następne spotkanie już w środę. Pogoń zmierzy na własnym stadionie z Piastem Choszczno. Nie wystąpi w nim Marek Walburg, który w dzisiejszym spotkaniu za dyskusję z sędział został ukarany kolejną żółtą kartką i następne spotkanie będzie musiał oglądać z trybun.

Statystyki:
Strzały celne: Pogoń: 15, Leśnik: 0
Niecelne: 16, 2
Słupki i poprzeczki: 1, 0
Rzuty rożne: 12, 1
Spalone: 4, 2
Faule: 12, 5 (źródło: PogonOnline.pl/Dariusz Śliwiński)

Wypowiedzi pomeczowe

Janusz Studziński, trener Leśnika: - Póki mieliśmy siły do przerwy to jeszcze jakoś graliśmy. Dziś po raz pierwszy zagraliśmy ustawieniem 4-4-2 w linii ze mną, gdzie po prostu byłem zmuszony grać. To jest czwarta liga i trochę niższy poziom grania i jakbym był słabszy od innych to zwyczajnie bym nie grał, ale niestety musze grać. Przy pierwszej bramce podpowiadałem kto ma kogo kryć, ale i tak to nic nie pomogło. Piłka wpadła po krótkim rogu, bo się nasz zawodnik uchylił. Drugiej bramki mogliśmy uniknąć, tak samo mogliśmy uniknąć rzutu karnego, ale równie dobrze mogliśmy stracić bramkę z innych sytuacji więc na jedno wychodzi. Były przecież sytuację gdy wybijaliśmy piłkę z linii. Pogoń na pewno grała lepiej niż jesienią. Pamiętam, ze w tamtym meczu w drugiej połowie momentami nawet mieliśmy przewagę, a dziś nie mogliśmy nawet rozegrać piłki.
Mariusz Kuras, trener Pogoni: - Na pewno cieszę się z trzech punktów. Idziemy zgodnie z planem: mamy wygrywać i wygrywamy. Martwi skuteczność, bo sytuacje jakie były szczególnie w drugiej połowie należy wykorzystywać. Jednak nie tacy napastnicy nie trafiają w dogodnych sytuacjach. Trzeba rozbić swoje, przede wszystkim wygrywać i piąć się w górę. Być na tym szczycie cały czas i później intensywnie i mocno myśleć o barażu.
- W tym meczu nie graliśmy tego co bym sobie życzył. Był to jeden ze słabszych meczu, jaki zagraliśmy w tej rundzie dlatego musimy pracować nad pewnymi elementami i wtedy nasza gra będzie lepsza.
(źródło: PogonOnline.pl/Dariusz Śliwiński)

Fotorelacja:   Zdjęć: 25     autor: Krzysztof Rutkowski

Fotorelacja:   Zdjęć: 44     autor: Arat

Fotorelacja:   Zdjęć: 29     autor: Cob

Minutówka:

90' Chyba ostatni rzut rożny dla Pogoni. Piąstkuje Jędrzejczyk.
90' Skórski ładnie wypatrzył Norsesowicza w polu karnym. Pomocnika Pogoni uprzedził jednak obrońca gości.
90' Sędzia dolicza 180 sekund do regulaminowego czasu gry.
90' Oblężenie bramki Leśnika. Niecelny strzał oddaje Norsesowicz.
89' Rzut rożny dla Pogoni. Dośrodkowanie Rydzaka łapie bramkarz.
87' Ropiejko nie ma dziś szczęścia. Strzał Kosakowskiego broni Jędrzejczyk, a dobitka Ropiejki jest mocno niecelna.
86' Kolejna szybka akcja Pogoni. Tym razem Ropiejko strzela wysoko nad bramką.
85' Rzut karny wykonuje Jarosław Norsesowicz, który na raty pokonuje bramkarza Leśnika.
84' Ropiejko faulowany w polu karnym. Sędzia wskazuje na 11 metr.
81' Maciej Lenio opuszcza boisko. W jego miejsce wszedł Dariusz Wawrzkiewicz. Za Kamila Cybulskiego wchodzi Przemysław Cieślak.
80' Skórski z boku boiska zagrywa w pole karne. Niestety nie było tam nikogo z piłkarzy Pogoni.
77' Kosakowski nie zatrzymywany wbiega w pole karne i oddaje celny strzał. Jędrzejczyk piąstkuje piłkę.
73' Kontuzjowanego Przewoźniaka zmienia Łukasz Skórski.
72' Tempo meczu spadło. Gra toczy się w środku pola.
69' Rafał Ścisły zmienia Piotra Hołuba.
67' Goście nadal bez celnego strzału na bramkę.
65' Piotr Hołub ukarany żółtą kartką.
62' Kolejne dośrodkowanie Ferdżiego. Strzał Przewoźniaka pod porzeczkę z trudem obronił bramkarz.
61' Żaczek strzela na bramkę. Mamy rzut rożny.
60' Grzegorz Gliński opuścił boisko. W jego miejsce wszedł Artur Marczak.
59' Przewoźniak znowu strzela na bramkę Leśnika. Tomasz Jędrzejczyk wybił piłkę przed siebie, jednak żaden Portowiec nie doszedł do piłki.
58' Ropiejko wyłożył piłkę Przewoźniakowi, który minął bramkarza i z ostrego kąta oddał strzał na bramkę. Z linii bramkowej piłkę wybił obrońca gości.
57' Gol! Ferdinand Chi-fon dośrodkowuje tuż z przed końcowej lini boiska w pole karne, gdzie Maciej Ropiejko głową zdobywa bramkę.
56' Pierwszy rzut rożny dla Leśnika. Efektowny strzał Kamila Cybulskiego z woleja mija bramkę Wójcika.
53' Jarosław Norsesowicz zmienia Tomasza Parzego.
51' Chi-fon podaje do Ropiejki ten w wyśmienitej sytuacji strzela minimalnie obok słupka.
50' Kontra Pogoni. Przewoźniak biegnie w kierunku piłki, jednak uprzedza go bramkarz gości.
47' Maciej Ropiejko niecelnie uderza głową po rzucie rożnym.
45' Na drugą połowę trener Kuras wpuścił Macieja Ropiejkę za Marka Kowala i Tomasza Rydzaka za Łukasza Kargola.
45' Sędzia dolicza 60 sekund.
41' Pogoń w dalszym ciągu atakuje na bramkę gości, jednak w ciągu ostatnich 5 minut nie może oddać strzału.
35' GOL dla Pogoni. Biliński zagrywa górną piłkę do Kowala, uprzedza go bramkarz Leśnika wypiąstkowując piłkę prosto pod nogi nabiegającego Przewoźniaka, który bez problemu lokuje futbolówkę w bramce gości.
32' Biliński zagrywa na lewo do Przewoźniaka, ten jednak na pozycji spalonej.
29' Na prawej stronie szarżował Perkowski, mija Walburga, zagrywa na środek do Kosmali, jednak Skrzypek uprzedza go i goście wciąż bez celnego strzału na bramkę Pogoni.
28' Wykonawcą stałego fragmentu gry Chi Fon - strzela mocno, jednak bardzo dobrze ustawiony Jędrzejczyk łapie pewnie piłkę.
27' Biliński faulowany na 30-tym metrze. Szansa dla Pogoni na kolejną bramkę.
26' Parzy strzela z 30 metrów, jednak zbyt lekko aby zaskoczyć Jędrzejczyka
25' Rzut wolny dla Leśnika/Manowo - dośrodkowanie Hołuba, Wójcik pewnie łapie piłkę.
24' Chi Fon strzela z 10 metrów.. jednak zbyt lekko aby sprawić jakikolwiek problem bramkarzowi gości.
23' Kowal dostaje piłkę na 15-tym metrze, obraca się z nią i strzela w poprzeczkę! Pomimo ogromnej przewagi Pogoni na Twardowskiego wciąż tylko 1:0.
19' Trzeci rzut rożny dla Pogoni. Parzy rozgrywa go "krótko" z Przewoźniakiem, dośrodkowanie i piłka wylatuje poza linię końcową.
17' Żółta kartka dla Walburga za niesportowe zachowanie
16' Kolejne dośrodkowanie Parzego z rzutu rożnego - obrońca gości wybija z największym trudem
13' Przewoźniak wymanewrował na lewej stronie obrońców gości, zagrywa na 7 metr do Chi Fona, a ten z uderza z całej siły jednak wysoko ponad bramką.
12' Długie podanie na lewej stronie do Kowala, ten sprzed linii końcowej zagrywa na środek pola karnego, nikogo tam nie ma. Za polem karnym do wolno toczącej się piłki dopada Biliński - jego strzał z 20 metrów przelatuje metr od bramki Jędrzejczyka.
9' Kontra gości. Perkowski na środek do Lenio, ten jednak odgrywa bardzo niecelnie i piłkę przejmuje Pogoń
6' Kosakowski na spalonym.
5' Dośrodkowanie... i głową wybija Parzy.
5' Akcja gości. Długie podanie do Lenia, Kosakowski fauluje tuż przy linii końcowej. Rzut wolny wykonuje Hołub.
1' GOL dla Pogoni - Pierwszy rzut rożny, dośrodkowanie Parzego - wprost na głowę Skrzypka, który tuż przy lewym słupku umieszcza piłkę w bramce gości
1' Rozpoczyna Pogoń

Zapowiedź meczu

W meczu 22. kolejki rozgrywek IV ligi Pogoń Szczecin zmierzy się na własnym stadionie z Leśnikiem/Rossą Manowo.
Jesienią Portowcy w starciu z drużyną z Manowa odnieśli zwycięstwo 4:1. Hat-tricka w tym meczu zaliczył Radosław Biliński.

Leśnik Rossa/Manowo choć jest to jego pierwszy sezon w IV lidze po awansie z koszalińskiego ligi okręgowej radzi sobie nadspodziewanie dobrze. Po dwudziestu kolejkach najbliższy rywal Pogoni z dorobkiem 30. punktów plasuje się na 8. miejscu w tabeli.
W rundzie jesienniej Pogoń gładko rozprawiła się z Leśnikiem. Wynik po pół godzinie gry otworzył strzałem z dystansu Paweł Skrzypek, a kolejne trzy trafienia należały do Radosława Bilińskiego. Rywale zdołali zaliczyć honorowe trafienie, gdy zmęczona ciągłym naporem na bramkę rywali drużyna Pogoni nieco odpuściła i pozwoliła na większą swobodę w rozgrywaniu piłki.
Na inaugurację rundy wiosennej Leśnik/Rossa Manowo przegrał na własnym stadionie z Sławą Sławno 0:1. Kolejne wyjazdowe spotkanie z drużyną Rewala zostało przełożone. W drugim meczu na własnym stadionie Leśnik pokazał się z lepszej strony. Pomimo, że pierwsze trafienie zaliczyła drużyna Victorii Sianów, gospodarze wygrali ostatecznie 3:1

Wiosną Pogoń Szczecin z każdym ligowym meczem gra coraz lepiej i w każdym strzela coraz więcej bramek. W trzech meczach Pogoń wywalczyła komplet punktów nie tracąc przy tym żadnej bramki.
W ostatniej kolejce Pogoń rozgromiła Energetyka Gryfino 5:0. Gdy w 30 minucie Filip Kosakowski znalazł drogę do bramki gości, rozwiązał się worek z bramkami. Pogoń, może nie oddawała wielu celnych strzałów, ale gdy tylko to robiła w większości kończyły się one celnym trafieniem.
Do składu po pauzie za czerwoną kartkę wraca Marek Walburg. Niestety przez dłuższy trener Mariusz Kuras nie będzie mógł skorzystać z usług innego doświadczonego obrońcy. Andrzej Tychowski w konsekwencji urazu jakiego nabawił się w pojedynku z Energetykiem przeszedł zabieg artroskopii kolana, który wyklucza go z gry nawet na cztery tygodnie.
Trzy zwycięstwa z rzędu sprawiły, że nastroje w drużynie są bardzo optymistyczne. Nikt nie zapomina jednak, że do każdego rywala należy podchodzić z respektem.

Pogoń z każdym meczem nabiera tempa, z dobrej strony pokazują się kolejni piłkarze. Leśnik będzie się musiał mocno postarać by przerwać zwycięską passę Pogoni.
Początek spotkania o godz. 17.00. (źródło: )