Kanarski ( 85 - Kapsa)

Pietruszka (50) 1-0

Sędziował: Paweł Dreschel (Pomorski ZPN)
Widzów: 6 500

Pierwsze trzy punkty na koncie Portowców to pozytywny aspekt tego spotkania. Niestety brak innych powodów do zadowolenia. Pogoń, co prawda dominowała na boisku, jednak styl gry pozostawia do życzenia. Chaotyczna gra, niecelne podania i zaledwie kilka okazji strzeleckich to mało jak na drużynę pretendującą do awansu. Tym bardziej, że rywalem była drużyna, która przed sezonem straciła kilka kluczowych postaci.
Jednak pierwsze minuty spotkania dawały nadzieję na całkiem ciekawy pojedynek. Andre Gwaze wyłuskał piłkę przed polem karnym i zabrakło tylko zdecydowania, żeby szybko oddać dobry strzał na bramkę. Złe wybicie obrońcy i futbolówka powędrowała pod nogi Olgierda Moskalewicza, który oddał celny strzał… prosto w stojącego na posterunku Michała Wróbla. Akcję zakończyła dobitka Mikołaja Lebedyńskiego, która przyniosła tylko rzut rożny.
Kolejne zagrożenie pod bramką KSZO to efekt podania Moskalewicza do Roberta Kolendowicza. Niestety nowy nabytek szczecińskiej Pogoni strzelając z kilku metrów minimalnie chybił i piłka minęła słupek bramki gości.
Piłkarze z Ostrowca odpowiedzieli serią dwóch rzutów rożnych. Jednak interwencje kolejno Krzysztofa Hrymowicza i Radosława Janukiewicza zażegnały niebezpieczeństwo.
Na zakończenie pierwszej części spotkania Portowcy stanęli przed szansą zdobycia bramki z rzutu wolnego po faulu na Lebedyńskim. Przemysław Pietruszka dośrodkował w pole karna, tam najwyżej wyskoczył Marcin Dymkowski, ale jego uderzenie głową było minimalne niecelne.
Nic dziwnego, że kibicom nie podobała się taka gra Portowców i dali temu wyraz, gdy zawodnicy schodzili do szatni.
Na szczęście kilka minut po wznowieniu gry składna akcja przyniosła Pogoni prowadzenie. Bartosz Ława zagrał w poprzek do Kolendowicza, który natychmiast odegrał do niebiegającego na dwudziesty metr Pietruszki. Pomocnik Pogoni pewnym, płaskim strzałem umieścił piłkę w bramce.
Niestety okazji do podwyższenia wyniku było jak na lekarstwo, także każda akcja KSZO mogła zakończyć się podziałem punktów. Na szczęście goście nie wykorzystali tego, że coraz łatwiej przedzierali się w okolice pola karnego Portowców. Gospodarze natomiast nie potrafili podwyższyć prowadzenia. Marcin Nowak próbował „wywalczyć” rzut karny, po tym jak przewrócił się w polu karnym, Maksymilian Rogalski z rzutu wolnego trafił prosto w mur, a Marcinowi Bojarskiemu zabrakło kroku, by dopaść piłkę w polu karnym i znaleźć się w sytuacji sam na sam.
(źródło: Dariusz Śliwiński)

Fotorelacja:   Zdjęć: 58     autor: Arat

90' Skromne, ale zasłużone zwycięstwo szczecińskiej Pogoni. Pierwsze w tym sezonie punkty lądują na koncie Portowców.
90' Sędzia dolicza trzy minuty.
86' Wybita spod nóg Bojarskiego piłka opuszcza boisko. Mamy rzut rożny, jednak dośrodkowanie było zbyt mocne.
85' Ostatnia zmiana w KSZO:
Jakub Kapsa ->
<- Krystian Kanarski.
80' Kolejny wolny dla Pogoni. Kombinacyjne rozegranie, który niestety nie przyniosło okazji strzeleckiej.
78' Faulowany Marcin Bojarski. Niestety Rogalski z 18 metrów trafia prosto w mur piłkarzy w pomarańczowych strojach.
74' [Zm] Zmiana w drużynie KSZO:
Klaudiusz Łatkowski ->
<- Daniel Dybiec.
73' Za dyskusję z sędzią ukarany Bartosz Ława.
73' Kontrowersyjna sytuacja pod bramką KSZO. Marcin Nowak przewrócił się w polu karnym Pogoni, jednak sędzia (słusznie) nie dopatrzył się przewinienia.
71' Korner dla KSZO. Żadnego zagrożenia dla bramki Janukiewicza.
67' Marcin Dziewulski dośrodkowuje w pole karne, tam w sytuacji sam na sam z Radosławem Janukiewiczem fatalnie pudłuje Kanarski.
66' Marcin Dymkowski faulował Krystiana Kanarskiego.
65' Niewiele zabrakłoby Marcin Bojarski stanął przed wyśmientą okazją do zdobycia bramki. Niestety, aby dojść do piłki zagranej przez Lebedyńskiego zabrakło kroku, może dwóch.
63' Pierwsza zmiana w drużynie gości.
Tomasz Żelazowski ->
<- Mateusz Mąka.
62' Zmiana w drużynie Pogoni:
Marcin Bojarski ->
<- Olgierd Moskalewicz.
61' Odpowiedź Pogoni. Zza pola karnego strzelał Łukasz Matuszczyk.
60' Znów wzmaga się doping szczecińskich fanów. 1:0 to oczywiście dla nich za mało.
59' Z dystansu wyrównać próbował Tomasz Persona. Na szczęście piłka minęła bramkę Pogoni.
58' W starciu z bramkarzem gości lekko ucierpiał Mikołaj Lebedyński.
56' Tymczasem "głupio wywalczony" korner dla KSZO. Na szczęście Janukiewicz pewnie złapał piłkę po słabym strzale głową jednego z zawodników z Ostrowca.
55' Rozpędza się szczecińska Pogoń.
50' GOL !!! Ława do Kolendowicza, ten odgrywa do Pietruszki, który płaskim strzałem zza linii pola karnego posyła piłkę do bramki rywali.
46' Zmiany w drużynie Pogoni:
Maksymilian Rogalski ->
<- Dzikamai Andre Gwaze.
45' Koniec pierwszej połowy.
45' Sędzia dolicza jedną minutę.
45' Z wolnego w pole karne ładnie dograł Przemysław Pietruszka, tam najwyżej skakał Marcin Dymkowski. Niestety zabrakło celności.
39' Rzut rożny dla Pogoni. Przy piłce Łukasz Matuszczyk... dośrodkowanie całkiem dobre, ale to obrońcy KSZO przejęli piłkę.
38' Pogoń cały czas minimalnie przeważa, jednak brakuje kropki nad i, by potwierdzić dominację na boisku.
36' Pomocy masażystów potrzebował Daniel Dybiec.
35' Pewna interwencja Marcina Dymkowskiego przerywa kontrę gości jeszcze w środku pola... niestety prawa strona defensywy zawiodła chwilę później.
33' W walce o piłce Andre Gwaze faulował Tomasza Persona.
31' Paweł Dreschel nie widzi jak w drodze na bramkę na koszulkę ciągnięty był Mikołaj Lebedyński.
30' Kolejny raz sędzia sięga po żółtą kartkę. Tym razem dla Dzikamai Andre Gwaze, za rozpoczęci gry przed gwizdkiem.
29' Rzut sędziowski - piłkarze KSZO pozostawili piłkę Portowcom. Ci, ku zaskoczeniu rywali szybko przedarli się w okolice pola karnego. Michał Stachurski musiał faulować, za co obejrzał żółty kartonik.
26' Ładna akcja Pogoni - niestety wykończenie Roberta Kolendowicza pozostawiło wiele do życzenia.
23' Głową poza linię końcową wybija Krzysztof Hrymowicz. Piłkę po drugim dośrodkowaniu z narożnika boiska wybija Radosław Janukiewicz.
22' Pierwszy korner dla drużyny w pomarańczowych strojach.
16' Próba strzału Bartosz Ławy. Mamy rzut rożny.
15' Blisko zdobycia bramki Robert Kolendowicz! Niestety nowy nabytek Pogoni minimalnie chybił.
11' Wzmaga się doping szczecińskich fanów.
9' Na spalonym napastnik KSZO.
5' Gorąco pod bramką KSZO. Piłkę przejął i do strzału składał się już Andre Gwaze. Nic z tego nie wyszło, ale piłka trafiła pod nogi Olgierda Moskalewicza. Olo uderzył na bramkę, ale prosto w bramkarza gości. Ostatni strzelał jeszcze Mikołaj Lebedyński, ale jego techniczne uderzenie przyniosło Pogoni tylko rzut rożny. Tylko, bowiem Portowcy nie wykorzystali tego stałego fragmentu gry.
3' Rzut wolny dla Pogoni. Z 25 metra strzelał Łukasz Matuszczyk, ale piłka minęła lewy słupek bramki Michała Wróbla.
2' W środku pola faulowany Olgierd Moskalewicz. Przejęcie KSZO, ale obrońcy Pogoni przerywają akcję gości.
1' Rozpoczęli Portowcy.