0-3 Chałbiński (60)
Grosicki (81) 1-3

Sędziował: Marcin Szulc (Warszawa)
Widzów: 5 000

Zagłębie Lubin wypunktowało Pogoń. Porażka gospodarzy różnicą dwóch goli to i tak najniższy wymiar kary za nieudolną grę, obfitującą w dziesiątki niecelnych podań.
Tylko częściowo można gospodarzy tłumaczyć osłabieniem składu (zresztą na własne życzenie, bo spowodowane kartkami).
Z problemem jak obsadzić skrzydła musiał zmierzyć się trener Pogoni Mariusz Kuras. Za kartki pauzować musieli bowiem Lilo (czerwona), Ze Roberto i Daniel Cruz (po cztery żółte). Kontuzjowany jest ponadto Leandro. Toteż nietypowo na lewej stronie grała para Piotr Celeban i Łukasz Trałka, na prawej przed Tavaresem wystąpił Sergio Batata.
W 3. min przed polem karnym piłkę przejął Anderson Pedro, zagrał do Ediego, ten zacentrował do Bataty, który główką był bliski strzelenia gola. W odpowiedzi długa piłka trafiła do nieobstawionego Wojciecha Łobodzińskiego, który z woleja trafił w poprzeczkę.
Co nie udało się Łobodzińskiemu - zrobił Michał Stasiak. W 7. min z rzutu wolnego centrował Maciej Iwański, Stasik stojący przy bliższym słupku wyskoczył zdecydowanie najwyżej i głową strzelił w długi róg bramki Radosława Majdana zdobywając prowadzenie dla gości.
To nie był koniec ciekawych rzeczy dziejących się w pierwszych minutach meczu. W 8 min. z daleka strzelał Amaral, piłka skozłowała przed Michałem Vaclavikiem, ale bramkarz lubiński zdołał ją złapać.
W 20 min. Pogoń doznała kolejnego osłabienia. Tym razem w środku pola. Kontuzji nabawił się najbardziej doświadczony zawodnik w ekipie Kurasa - Amaral i utykając zszedł z boiska zastąpiony przez Michała Łabędzkiego.
Tuż po zmianie Edi prostopadle zacentrował do Eltona, który główką strzelił nad poprzeczką. Od tej chwili Zagłębie cofnęło się do obrony. Pozwalało Pogoni rozgrywać piłkę w środku pola, ale do strzałów nie dopuszczając. Samo za to czyhało na kontry. W 31. min strzelał po jednej z nich Iwański. Nad poprzeczką. W odpowiedzi z dystansu uderzał Anderson Pedro. Złapał Vaclavik. W 42. min ładny strzał z 16 m oddał Celeban, wcześniej przyjmując wysoką piłkę na pierś. Skończyło się tylko rzutem rożnym. I znów Zagłębie odpowiedziało kontrą i kolejnym strzałem Iwańskiego nad poprzeczką.
Druga część znów rozpoczęła się od ataków gości. W 47. min z rzutu wolnego bliski podwyższenia rezultatu był Iwański, ale strzelił tuż nad poprzeczką. W 52. min wreszcie udało się Iwańskiemu trafić do siatki. W zamieszaniu podbramkowym napastnikowi Zagłębia wyłożył piłkę Łukasz Trałka, a popularny Iwan skorzystał z prezentu. W 58. min goście powinni prowadzić trzema bramkami. Atakowali bramkę Majdana w trójkę przeciwko Julcimarowi. Wszystko zepsuł Łukasz Piszczek, który zamiast podawać do Michała Chałbińskiego strzelał i bramkarz Pogoni obronił. Dwie minuty później już nie miał szans, gdy centra Andrzeja Szczepkowskiego trafiła pod nogi Chałbińskiego, który tylko przyłożył nogę kierując piłkę do siatki.
Chwilę później Piszczek z Chałubińskim bawili się z piłką w polu karnym Pogoni i dlatego nie zdobyli kolejnej bramki. W 76. min bliski zdobycia honorowego gola dla Pogoni był Edi, który mocno strzelał z 16 metrów, ale tuż nad bramką Vaclavika. Gola Pogoń zdobyła pięć minut później. Akcję tradycyjnie rozpoczął Edi, wypuścił na prawym skrzydle Danilo, który z linii końcowej wycofał na 10 metr, a Kamil Grosiki mocnym strzałem w krótki róg trafił do siatki.
Potem strzelali jeszcze Trałka (głową) i Łabędzki (z dystansu), ale wynik już się nie zmienił. (źródło: PAP)

Czesław Michniewicz, trener Zagłębia: - Jestem bardzo zadowolony z postawy swojej drużyny. Zagraliśmy dobre spotkanie, strzeliliśmy trzy bramki. Sytuacji bramkowych stworzyliśmy sobie znacznie więcej, ale było też troszkę niedociągnięć w naszej grze. Zabrakło konsekwencji i w końcówce spotkania gdzie mieliśmy już korzystny wynik niepotrzebnie oddaliśmy inicjatywę Pogoni i stworzyli sobie kilka sytuacji bramkowych gdzie piłka mijała minimalnie poprzeczkę aż w końcu zdobyła bramkę. Obawialiśmy się tego spotkania, bo Pogoń posiada piłkarzy o odpowiednich umiejętnościach technicznych, chodzi tu między innymi o Andersona Pedro i Ediego. Oni dziś bramek nam nie strzelili i moi piłkarze wykonali dobrze zadanie.
Mariusz Kuras, trener Pogoni: - Zagraliśmy słabe spotkanie, generalnie nie podjęliśmy walki. Straciliśmy bardzo szybko bramkę i zejście Amarala miało wpływ na to co działo się na boisku. Strzeliliśmy bramkę i w ostatnich 10 minutach coś tam próbowaliśmy szarpnąć. Gubimy zbyt dużo punktów u siebie i ten mecz był bardzo nieudany. Z tego tytułu można być tylko wściekłym. (źródło: js)

Fotorelacja:   Zdjęć: 41     autor: Cob

Portowiec Sieci:   zobacz oceny

90' Trałka ostatnimi siłami strzela z 15 metrów - obok bramki
90' Sędzia dolicza 3 minuty
86' Trałka strzela głową z 5 metrów wprost w bramkarza Zagłębia - Vaclavika
81' GOL Grosicki dostaje podanie z lewej strony od Danilo i umieszcza piłkę w siatce Zagłębia
79' Żółta kartka dla Trałki
78' Kolejna akcja Pogoni. Edi dostaje piłkę na 10 metrze, zgrywa do tyłu do Grosickiego. Piłka po strzale piłkarza Pogoni przelatuje nad bramką
77' Akcja Pogoni. Celeban zgrywa na środek do Ediego. Ten 15 metrów strzela metr nad bramką Zagłębia
69' Pomimo tego że to Pogoń przegrywa 0:3 to Zagłębie cały czas jest w ataku...
66' Kolejna akcja Zagłębia. Strzał Chałbińskiego z 15 metrów wysoko nad bramką
60' GOL dla Zagłębia. Trójkowa akcja Zagłębia. Iwański do Łobodzińskiego, ten podaje do Chałbińskiego, który strzela do niemal pustej bramki Pogoni
58' Kontra Zagłębia - wychodzą trzech na jednego, Piszczek zamiast do partnera podaje prosto do Majdana
52' GOL Trałka w polu karnym Pogoni podaje do ... Iwańskiego, który z 7 metrów nie ma problemów z pokonaniem Majdana
50' Strzał głową Łabędzkiego z 10 metrów ledwo dolatuje do bramkarza Zagłębia
48' Iwański strzela.. minimalnie nad poprzezcką
47' Druga połowa rozpoczęła się od ataków Zagłębia. Piszczek faulowany na linii pola karnego.
46' Zaczyna Pogoń.
Za Eltona wchodzi Grosicki
45' Jackiewicz strzela z daleka po ziemi. Piłka mija bramkę Majdana o kilka metrów
45' Sędzia dolicza 2 minuty
42' Strzał Celebana z trudem broni Vaclavik
41' Strzał Ediego z półobrotu 10 metrów nad bramką...
38' Za faul na Iwańskim żółtą kartką został ukarany Tavares
36' Pierwszy celny strzał Pogoni. Z 25 metrów strzela Anderson Pedro prosto w dobrze ustawionego Vaclavika
33' Atak Pogoni. Trałka z lewej strony - jednak w polu karnym Zagłębia nie ma żadnego napastnika Pogoni! Trałka decyduje się na strzał, jednak bardzo niecelny
31' Strzał Łabędzkiego z 30 metrów mija o 5 metrów lewy słupek bramki Zagłębia
29' Rzut wolny z 30 m dla Pogoni. Kolejne dośrodkowanie Ediego wybite przez Zagłębie
23' Dośrodkowanie Trałki ... do nikogo. Piłkę łapie Vaclavik
23' Jackiewicz na spalonym
22' Przerwa w grze. Bramkarzowi Zagłębia udzielana jest drobna pomoc medyczna. W międzyczasie na stadionie popsuł się zegar...
20' Dośrodkowuje Edi... Strzał głową Bataty ponad bramką
Zmiana w Pogoni - za kontuzjowanego Amarala wchodzi Łabędzki
19' Edi faulowany 25 metrów od bramki Zagłębia
16' Kolejny rzut rożny dla Zagłębia. Majdan faulowany przy próbie złapania piłki
14' Strzał Andersona Pedro zablokowany przez obrońców Zagłębia. Rzut rożny dla Pogoni
12' Pogoń próbuje atakować; Zagłębie zatrzymuje ataki Portowców przed polem karnym
7' GOL dla Zagłębia. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego gola strzałem głową zdobywa Stasiak
4' Strzał Łobodzińskiego trafia w poprzeczkę. Bramki i tak by nie było - sędzia odgwizduje spalonego
3' Anderson podaje do Ediego, który dośrodkowuje piłkę do Bataty. Ten z 6 metrów strzela głową minimalnie obok bramki strzeżonej Vaclavika
2' Dalekie podanie do Bataty, ten jednak na spalonym
1' Rozpoczyna Zagłębie
Piłkarze wychodzą na murawę

W przedostatnim meczu na własnym obiekcie w tej rundzie Pogoń Szczecin podejmować będzie Zagłębie Lubin. W ostatnim meczu tych drużyn w Szczecinie, wygrała Pogoń 1:0 po bramce Przemysława Kaźmierczaka.

Zagłębie Lubin tegoroczne rozgrywki ligowe rozpoczęło od startu w Pucharze UEFA, był on nieudany gdyż Lubinianie odpadli już rundzie eliminacyjnej przegrywając konfrontację z Dynamo Mińsk. W lidze po jedenastu kolejkach miedziowi zajmują szóste miejsce z 17 punktami. Jesienią w Lubinie doszło już do zmiany trenera Edwarda Klejndinsta zastąpił Czesław Michniewicz, który z drużyną osiągnął zwycięstwo w Kielcach 2:0 i bezbramkowy remis w ostatniej kolejce w Krakowie z Wisłą. W meczu nie zobaczymy w bramce kontuzjowanego Mariusza Liberdy zaś do zdrowia powrócił już brazylijski obrońca – Carlos Serra Bloisse Renan.

W Szczecinie nie panują za dobre nastroje. We wtorek Portowcy odpadli z Pucharu Polski przegrywając po raz drugi w tym sezonie z Lechem Poznań tym razem 1:2. Natomiast w ostatnim spotkaniu ligowym w Wodzisławiu szczęśliwie remis 2:2 uratował, brazylijski obrońca – Julcimar, dla którego było to pierwsze trafienie do bramki w barwach granatowo – bordowych. Na sobotni mecz Mariusz Kuras będzie miał o czterech piłkarzy mniej w zespole. Za kartki pauzować będą Lilo, Ze Roberto i Daniel Cruz a z powodu kontuzji nie zagra – Cruz.

Lubinianie przyjeżdżają do Szczecina powalczyć o komplet punktów, miejmy nadzieje, że im się to nie uda i to piłkarze Pogoni odniosą zwycięstwo i przesuną się w górę tabeli.
Początek meczu o godz.18.00. (źródło: Marlena)